ZO OSŽ Mladá Boleslav a zaměstnanecké složky ČD,  ČD Cargo a SŽDC,pořádají

 

TRADIČNÍ PODZIMNÍ VÝLET

 

pro malé i velké, zaměstnance i důchodce a rodinné příslušníky

 

v sobotu 8. září 2012

 

 

Tentokráte navštívíme státní zámek ZBIROH

 

Původní hrad byl postaven na jaspisové (buližníkové) skále. Hradní studna, vyhloubená do této horniny, je nejhlubší v Evropě má 163 m. Věž tyčící se nad celým objektem jako nehybný strážce klidu je vůbec první samostatnou hradní hláskou v Čechách. Síla zdí je až 4m, vysoká je 20m, a široká je 10m. Celá stavba navíc nebyla postavena z vůle krále, ale pouhého šlechtice, a to v době, kdy to rozhodně ještě nebylo zvykem. Zbiroh se tak stal vůbec prvním manským hradem v Čechách.

 

Zámek Zbiroh stojí v nádherných křivoklátských lesích v bezprostřední blízkosti Brd. Stavba zámku ze všech stran překvapuje a udivuje. Zámek má ve svém výčtu tolik „nej“, že vám na ně prsty jedné ruky nestačí. Tak dokonale tutlaný zámek, jakým byl v druhé polovině 20. stol. Zbiroh, byste asi těžko hledali. A přesto býval kdysi sídlem vyhlášeným a zvyklý na ty nejurozenější obyvatele. Hovoří se o něm dnes jako o zámku tří císařů. Byli to Karel IV., Zikmund Lucemburský a Rudolf II. Alfons Mucha zde vytvořil Slovanskou Epopej.

 

Trvání prohlídky: 75 minut

 

 

Další program: odjezd do Berouna kde budete mít možnost navštívit Tradiční hrnčířské trhy, jiné vyžití, návštěva muzea Českého Krasu, pro děti Městskou horu kde bydlí medvědi z večerníčka Vojta, Kuba a Matěj.

Oběd individuálně.

 

 

Odjezd je v 7.30 hod. od budovy ČD Mladá Boleslav hl. n., návrat cca 18.00 hod

Do batůžku přibalit pěkné počasí a dobrou náladu.

 

 V autobuse bude vybírán poplatek:

 

 50,- Kč - člen ZO OSŽ Mladá Boleslav, jeden rodinný příslušník

 

100,- Kč – ostatní účastníci (nečlen OSŽ, další rodinný příslušník)

 

Přihlášky přijímá:

 

p. M. Krumbholcová  na tel. 736 480 271 do 31.8 2012